Spacer w języku czeskim "Odkryj polskie ślady w Ostrawie" i chrzest audioprzewodnika. Fotorelacja.

Rok temu powstał audioprzewodnik "Odkryj czeskie ślady we Wrocławiu", o którym możecie przeczytać tutaj. W tym roku natomiast przenieśliśmy się do Czech, a konkretnie do Ostrawy i tam dla odmiany szukaliśmy polskich śladów.

W ten sposób powstał audioprzewodnik "Odkryj polskie ślady w Ostrawie" w języku polskim i czeskim. O samym audioprzewodniku będziemy jeszcze pisać.

Tymczasem 21.10.2021 wybraliśmy się w poszukiwaniu polskich śladów na spacer z przewodnikiem Vladimírem Šmehlíkiem (który jest również autorem tekstów i użyczył swojego głosu w czeskiej wersji). Ponieważ cała trasa zawiera 21 punktów, z czego 2 oddalone są od centrum, to zobaczyliśmy i posłuchaliśmy tylko o wybranych miejscach.

Spacer pozwalił odkryć zarówno historię Ostrawy, jak i jej współcześność.

Tego samego dnia odbył się również chrzest audioprzewodnika. Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie z naszym czeskim partnerem Centrum Pant w ramach "Polskich dni w Ostrawie".

Opowiedzieliśmy również o naszym zeszłorocznym projekcie

.... zamiast szampana czeskie wino, zamiast smartfona Nokia.

Audioprzewodnik ruszył na podbój świata :)


O Ostrawie można posłuchać w domu, a można też 6.11.2021 wybrać się na spacer tym razem w języku polskim. Spotkanie o 14.00 pod Ratuszem Śląskoostrawskim.
Jeszcze będziemy informować i przypominać.


A osoby, które znają czeski mogą również posłuchać wywiadu z Vladimirem


Zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Forum Polsko - Czeskie 2021”