Nie mówię po czesku, ale wszystko rozumiem

Tym razem chcielibyśmy zaprosić Was na spotkanie Nie mówię po czesku, ale wszystko rozumiem w ramach mikrorezydencji Magdaleny Zjawin w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu.

Na spotkaniu zostanie zaprezentowany polsko - czeski zin, czyli publikacja zawierająca grafikę, zdjęcia i teksty czeskich współczesnych twórców:

Lucie Kacrová (grafika), Lucie Čejková (fotografia), Přemek Černý (grafika) i Petr Tureček (teksty)


tekst: Petr Tureček

Co tak naprawdę wiemy o Czechach? O kraju, który jest tak blisko nas i do którego większość z nas czuje ogromną sympatię.
Zin pokazuje tylko pewien wycinek tego, co robią Czesi, ale mam nadzieję, że zachęci on do dalszych poszukiwań i ciekawych odkryć.


grafika: Lucie Kacrová

Publikacja jest też próbą połączenia w całość różnych stylistyk, które dotyczą tego samego tematu.


fotografia: Lucie Čejková

Temat jest wspólny, natomiast każdy z autorów sam zdecydował, w jaki sposób chce go pokazać.


grafika: Přemek Černý

Do poznania Czech, Czechów i Czeszek z mało znanej strony zapraszamy do OPT już w najbliższą sobotę – 27 listopada o godz. 18.00.

Porozmawiajmy. Po polsku i po czesku. Zobaczycie prawdopodobnie pierwszego polsko – czeskiego zina, a nawet będzie szansa, żeby ze spotkania wyjść z własnym egzemplarzem.

Ponadto wspólnie z Natálie Raclavską opowiemy o Fundacji “Ano Tak” oraz o audioprzewodniku “Odkryj polskie ślady w Ostrawie”, który wspólnie stworzyłyśmy.


– zapraszam, Magdalena Zjawin