Wspólne historie: Polacy. Czesi.

20190511_113621_0000.png

Ano Tak... dawno nas tu nie było, ale postaramy się to naprawić.

Zapraszamy na cykl spacerów i warsztatów, które odbędą się we Wrocławiu.

Wrocław to miasto, w którym przeplatają się polsko-czeskie historie. Jakie? Dowiecie się tego jeśli wybierzecie się z nami na nietypowe poznawanie miasta, które przygotowała dla Was nieformalna grupa Ano Tak. Ponadto będziecie mieli okazję wziąć udział w warsztatach językowych na różnych poziomach zaawansowania. Warsztaty nie tylko wzbogacą Wasze czeskie słownictwo, ale poszerzą wiedzę na temat Wrocławia.
Po cyklu jesiennych spacerów, czas na lato. Czerwiec należy do nas!

20190509_192231_0000.png

Naszą przygodę zaczniemy wizytą w Bibliotece Uniwersyteckiej, po której oprowadzi nas bibliotekarz, miłośnik książek i miłośnik Czech - Arkadiusz Cencora. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć przygotowane specjalnie dla nas starodruki i dokumenty związane z czeską historią. Zobaczymy mapy, które nie są zamieszczone w atlasach i zajrzymy do miejsc, do których na co dzień nie ma dostępu. Nie ominiemy Kampusu Uniwersyteckiego, gdzie będziemy mogli zobaczyć przykłady postmodernistycznej architektury.

Data wydarzenia: 01.06.2019, 12:00, spotkanie pod biblioteką, Fryderyka Joliot-Curie 12.

Po spacerze zapraszamy na warsztat: Czeski speed dating dla początkujących. Zajęcia poprowadzi Beata Jastrowicz, lektorka języka czeskiego na Uniwersytecie Wrocławskim, która swoją wiedzą na temat gramatyki i słownictwa potrafi zawstydzić niejednego Czecha ;)

Czas spotkania: 16.00
Miejsce spotkania: ul. Fryderyka Joliot-Curie 12.

vonka.jpg
Wrocław, fot. Natálie Raclavská

Na drugi spacer zabierze nas Aneta Pafčová, Czeszka mieszkająca we Wrocławiu, która poprowadzi nas śladami Jaroslava Vonki.
Jaroslav Vonka to wyjątkowa postać - kowal artysta, który pozostawił we Wrocławiu wiele swoich prac. Pomimo tego, iż 42 lata mieszkał w tym mieście i w tym czasie osiągnął szczyt swoich artystycznych umiejętności, to jest on osobą mało znaną wrocławianom. Podczas spaceru chcemy nie tylko poznać jego twórczość, ale też będziemy mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat życia tego utalentowanego Czecha.

Data wydarzenia: 08.06.2019, 12:00, skwerek i ławki na skrzyżowaniu Pomorska / Strażnicza.

Po spacerze zapraszamy na warsztat: Czeskie słówka dla początkujących. Zajęcia poprowadzi Natálie Raclavská, autorka jedynej strony o Wrocławiu w języku czeskim kvetevropy.cz, która swoją znajomością Wrocławia i jego historii potrafi zawstydzić niejednego mieszkańca tego miasta ;)

Czas spotkania: 16:00
Miejsce spotkania: ławki przy pomniku A. Fredry, Rynek.

_IGP2941.JPG
Wrocław, fot. @mespanta

Na koniec letniej przygody wybierzemy się na “Spacer po modernistycznym mieście” podczas, którego Bogna Piter pokaże nam czeskie ślady związane z ciekawą architekturą Wrocławia. Nasza przewodniczka pracuje w Hali Stulecia i modernizm to jeden z jej ulubionych tematów. Często przechodzimy obok budynków bez zastanawiania się nad ich historycznym kontekstem, który warto poznać. I taką okazję do nowych odkryć będziecie mieli podczas naszego spaceru.

Data wydarzenia: 15.06.2019, 12:00, Wyspa Daliowa, ul. Wodna.

Po spacerze zapraszamy na warsztat: Zdania w języku czeskim dla średniozaawansowanych. Spotkanie poprowadzi Czeszka z Wrocławia - Natálie Raclavská.

Czas spotkania: 16:00.
Miejsce spotkania: ławki przed Uniwersytetem, pl. Nankiera 14.

UWAGA!!!

Liczba miejsc na spacery i warsztaty jest ograniczona. Zapisy prowadzimy pod adresem fundacja.anotak@gmail.com. Prosimy zadeklarować, w których wydarzeniach chcą wziąć Państwo udział.

Na każdy spacer mamy 30 miejsc, na każdy warsztat 15.
Na pierwszy spacer zostało jeszcze (albo już tylko) 25 miejsc :)

Więcej informacji odnaleźć można na facebooku Kvet Evropy, stronie kvetevropy.cz oraz na Instagramie @fundacjaanotak
Spacery trwają ok. 1,5 godziny, warsztaty ok. 1 godziny.

Projekt realizowany w ramach projektu Dolnośląskie Małe Granty, dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Organizatorem jest grupa nieformalna Ano Tak

4_Dolny Slask  logotyp_info_1.jpgDFOP  logotyp.jpgDMG  biale tlo1.jpg