Wrocław po czesku

IMGP3189.JPG Wrocław, 2018

Dopóki jesień jest tak piękna, jak tylko być potrafi - zapraszamy na spacer po najcenniejszych zabytkach centrum Wrocławia.

IMGP9912b.jpg Wrocław, 2018

Naszą wędrówkę rozpoczniemy w miejscu będącym kolebką miasta: na Ostrowie Tumskim, z którym wiążą się nie tylko początki dawnego grodu nad Odrą, ale i niejedna wrocławska legenda. Poznamy też wrocławskie NAJ będące w zasięgu naszego spaceru – największe, najstarsze i najbardziej niezwykłe obiekty w mieście.

IMGP0117c.jpg Wrocław, 2018

Nad brzegiem rzeki dowiemy się, dlaczego Wrocław nazywany jest Wenecją Północy, i czy ma to same plusy. Tam też natkniemy się na najbardziej pracowite krasnoludki (lecz nie pytajcie, ile tak naprawdę jest ich w całym mieście – wie to jedynie Papa Krasnal).

IMGP8115.JPG Wrocław, 2016

Przypatrując się architekturze przekonamy się, że nie tylko książek nie należy oceniać po okładce. Zobaczymy organy, które wcale nie grają w kościele, z kolei przed Uniwersytetem odkryjemy, jaką twarz ma mądrość i co cesarz zapisywał szyfrem.

Nie ominiemy współczesnych oznak wielokulturowości miasta – bo Wrocław to nie tylko skomplikowana przeszłość, lecz także barwna teraźniejszość. I w takim też barwnym i pełnym życia miejscu zakończymy: na Rynku, w samym sercu Wrocławia.

IMGP2347.JPG Wrocław, 2017

Odkryj inne oblicze miasta – w najpiękniejszym języku środkowej Europy. Na wydarzenie zapraszamy Czechów i osoby mówiące po czesku. Całość potrwa około 2 godzin.


Spacer poprowadzi Bogna Piter, czechofilka i miłośniczka modernizmu, która nawet o betonie Hali Stulecia potrafi opowiedzieć tak, że słucha się z zapartym tchem. Nie przegapcie – warto.

Spotykamy się w najbliższą niedzielę, czyli 21.10 o godz. 13.00 przy pomniku Jana XXIII, ul. św. Marcina. Spacer w języku czeskim.

IMGP6726c.jpg Wrocław, 2017


Tekst: Bogna Piter
Foto: @mespanta


Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Organizatorem jest grupa nieformalna Ano Tak.