Prohlídka Vratislavi v češtině

IMGP0117c.jpg Wrocław, Polsko, 2018

Dokud podzim odhaluje svou nejkrásnější tvář – pojďte s námi na procházku po nejvýznamnějších památkách Vratislavi.

IMGP4641.JPG Wrocław, Polsko, 2018

Naši procházku zahájíme na místě, které je kolébkou města: na Tumském ostrově, se kterým jsou spojeny nejen počátky starobylého hradiště na Odře, ale i nejedna vratislavská legenda. Seznámíme se také s vratislavskými NEJ – největšími, nejstaršími a nejzajímavějšími objekty ve městě.

IMGP5617.JPG Wrocław, Polsko, 2017

Na břehu řeky se dovíme, proč je Vratislav nazývána Benátkami severu a zda tato poloha u řeky přináší samá pozitiva. Setkáme se zde také s nejpracovitějšími trpaslíky (ale neptejte se kolik jich je v celém městě – tyto informace má pouze Táta trpaslík).

IMGP4543.JPG Wrocław, Polsko, 2017

Zatímco si budeme prohlížet architektonické památky, zjistíme, že nejen knihy nelze soudit podle obalu. Uvidíme varhany, které nehrají v kostele, a před univerzitou objevíme, jakou tvář má moudrost a co císař zapsal šifrou.

Nemineme současné stopy kultur mnoha národů – protože Vratislav to není jen komplikovaná minulost, ale také barvitá současnost. A na takto barvitém a živém místě se rozloučíme: na Rynku, hlavním náměstí, v samotném srdci města.

IMGP4877.JPG Wrocław, Polsko, 2017

Objevte jinou tvář města během prohlídky v českém jazyce. Na událost zveme Čechy, Slováky a všechny, kteří rozumí česky. Procházka bude trvat kolem 2 hodin.

Procházku povede Bogna Piter, která se velice zajímá o českou kulturu a modernizmus. Jen ona umí mluvit o betonu v Hale století tak, že ji posloucháme se zatajeným dechem. Nenechte si ujít nezapomenutelné chvíle ve městě.

Prohlídka Vratislavi v češtině se koná 21.10. 13:00. Setkání: u památníku Jana XXIII, ul. św. Marcina. Procházka v češtině.

IMGP6726c.jpg Wrocław, Polsko, 2017


Tekst: Bogna Piter
Překlad: Natálie Raclavská
Foto: @mespanta