Nejen českými stopami po Olešnici

DSC02056bc.jpg Oleśnica, 2017, fot. Natálie Raclavská

Zveme na další procházku z našeho podzimního cyklu. Tentokrát se vydáme na výlet do Olešnice: města, které období svého rozkvětu zažilo v době, kdy zde sídlil rod pánů z Poděbrad.

Na úplném začátku se projdeme uličkami staré Olešnice. Prohlédneme si město, které se v průběhu staletí proměňovalo, a dovíme se, jakým způsobem se snažilo dosáhnout až ke hvězdám.

DSC02059.JPG Oleśnica, 2017, fot. Natálie Raclavská

V samotném srdci města se zaměříme na středověké památky. Prohlédneme si to, díky čemu se mohli obyvatelé cítit bezpečně (i když stejně bylo třeba dávat pozor), a dovíme se, proč lze o Olešnici doposud mluvit jako o městě mnoha kultur. Přesvědčíme se také, co má toto krásné dolnoslezské město věží a květů ještě nabídnout.

DSC02072.JPG Oleśnica, 2017, fot. Natálie Raclavská

To nejlepší si necháme na konec: vstoupíme do nejcennější památky města. Prohlédneme si renesanční zámek a zámecký kostel. Nebudou chybět legendy, zajímavé příběhy a překvapení. Je se rozhodně na co těšit!

DSC01949.JPG Oleśnica, 2017, fot. Natálie Raclavská


Sejdeme se v neděli 28. října v hale vratislavského Hlavního nádraží vedle „velkého kufru“ (vlevo od pokladen) v 10:20. Účastníci si sami předem kupují lístky na své náklady. Návrat autobusem kol. 16:00. Procházka v polštině.

Pro účastníky z Olešnice: scházíme se na nádraží, u pokladem v 11:20.


Procházku povede Bogna Piter, která se velice zajímá o českou kulturu a modernizmus. Jen ona umí mluvit o betonu v Hale století tak, že ji posloucháme se zatajeným dechem.

Na viděnou!


DSC01960.JPG Oleśnica, 2017, fot. Natálie Raclavská


Tekst: Bogna Piter
Překlad: Natálie Raclavská