Czeskimi śladami po Wrocławiu

IMGP2547.JPG Wrocław, 2014

Zapraszamy na spacer czeskimi śladami po Wrocławiu!

Wrocław od wieków był miastem spotkań, mieszania się różnych kultur i zwyczajów. Podczas tego spaceru zastanowimy się, w jakim stopniu był on czeskim miastem i co Czesi w nim pozostawili.
Odbędziemy podróż w czasie od średniowiecza, po czasy współczesne.

IMGP1770.JPG Wrocław, 2016


Prześledzimy ślady pozostawione przez czeskich królów i czeskie księżniczki. Zbadamy nie tylko te twarde jak kamień, które można zobaczyć i dotknąć, ale również te nieuchwytne i niewidzialne a przecież wciąż obecne.
Przyjrzymy się zabytkom znajdującym się pod i nad ziemią. Rzucimy okiem w głęboką toń wody i w niebieskie przestworza. Odkryjemy skarb, zajrzymy pod lupę naukowcom i odkrywcom.

IMGP3815.JPG Wrocław, 2018

Będziemy podziwiali dzieła sztuki najlepszych czeskich artystów, którzy odcisnęli swoje niepowtarzalne piętno we Wrocławiu. Nie ominą nas również historie mroczne i krwawe o ścinaniu głów, defenestracji, publicznej sekcji zwłok.

W czasie naszego spaceru na pewno będzie wesoło, rozwiążemy trochę zagadek, poznamy wiele ciekawostek i zobaczymy miejsca, o których niewiele osób wie, że mają związek z Czechami.
Mamy nadzieję, że będziemy się dobrze bawić.

IMGP2373.JPG Wrocław, 2017

Spacer rozpoczniemy na Ostrowie Tumskim, przespacerujemy się nad Odrą, po ścieżce pamięci, zajrzymy do mauzoleum Piastów, będziemy podziwiać arcydzieła Urbańskiego i dowiemy się co Czesi mają wspólnego z herbem miasta.

IMGP3831.JPG Wrocław, 2018


Spacer “Czeskimi śladami po Wrocławiu” odbędzie się 25.11 o godzinie 13.00. Miejsce spotkania: ławki za katedrą na placu Katedralnym. Spacer w języku polskim poprowadzi Czeszka Aneta Pafčová.


Tekst: Aneta Pafčová
Foto: @mespanta


Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Organizatorem jest grupa nieformalna Ano Tak.