Co czeskiego na Dolnym Śląsku?

Ahoj

tym razem mamy dla Was kolejne informacje na temat czeskich działań, które nie są organizowane przez nas, ale staramy się pomagać w promowaniu tych wydarzeń :)

Mariusz Szczygieł w Długołęce

Już jutro, czyli 04.02.2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Długołęce zaprasza na spotkanie z Mariuszem Szczygłem. Spotkanie rozpoczyna się o 17.00 w Urzędzie Gminy przy ulicy Robotniczej 12.

Wydaje nam się, że nikomu nie trzeba przedstawiać zdobywcy nagrody Nike z 2019 roku, autora reportaży, czechofila, dziennikarza. Jak jeszcze nic Wam to nie mówi, to może tytuły takie jak "Nie ma", "Gottland" czy "Zrób sobie raj" naprowadzą Was na właściwy trop. Ciągle nic? Nie wierzę. Ale dla wyjątkowo opornych, jeszcze podrzucę hasło klucz" "Na każdy temat".

My tam będziemy i zapraszamy również Was :)

Michal Braxatoris na Walentynki

Michal jest częstym gościem we Wrocławiu i pisaliśmy o nim również w naszym ostatnim poście. Kto jeszcze nie był, nie słyszał, nie wie... to zapraszamy 14.02.2020 do Galeria Sztuki i Miejsce Spotkań Ślimak we Wrocławiu, pl. Konstytucji 3 Maja 4 na godzinę 19.00.

I tam też będzie nas można spotkać

Czeski pisarz Marek Šindelka we Wrocławiu

mapa_anny_baner_fb_event_premiera.png
Źródło: Wydawnictwo Afera

I na koniec zapraszamy na spotkanie z **Markiem Šindelką **w najbliższą niedzielę (09.02.2020), podczas którego będzie miała miejsce premiera jego najnowszego zbioru opowiadań "Mapa Anny".
Spotkanie poprowadzi pisarka Agnieszka Wolny-Hamkało, obecna będzie także tłumaczka książki, Anna Wanik.
Organizatorem całego tego zamieszania jest Wydawnictwo Afera.
I dzięki temu jesteśmy w stanie zorganizować konkurs (niestety tylko na instagramie), ale bardzo Was zachęcamy do udziału. Do wygrania dwie książki czeskiego pisarza.

Oto informacje, które dostaliśmy od Wydawnictwa Afera na temat autora:

"Marek Šindelka (ur. 1984) prozaik i poeta, studiował kulturoznawstwo i
scenopisarstwo. Za debiutancki tom poezji Strychnin a jiné básně (Strychnina i inne wiersze) otrzymał w 2006 roku Nagrodę Jiřiego Ortena; w tym samym roku wydał powieść Chyba (Błąd), którą później opublikowano również jako komiks (w Polsce ukazał się w 2013 w Korporacji Ha!art).
Za zbiór opowiadań Zůstaňte s námi (Zostańcie z nami, Afera 2016) otrzymał w 2012 najważniejszą czeską nagrodę literacką Magnesia Litera w kategorii Proza. Jego kolejny zbiór krótkich próz Mapa Anny (2014) był nominowany do kilku nagród literackich i sprawił, że Šindelka został okrzyknięty jednym z najzdolniejszych czeskich „opowiadaczy”. W 2016 ukazała się książka Únava materiálu (Zmęczenie materiału), która także została wyróżniona nagrodą Magnesia Litera w kategorii Proza. W historii tej nagrody nie było dotąd dwukrotnego laureata w tak młodym wieku.
Autor mieszka w Pradze z żoną i dwiema córeczkami."

Podsumowując:

czas: 9 lutego (niedziela) godz.16.00
miejsce: Muzeum Pana Tadeusza, kino Popiół i Diament (poziom -1), Rynek 6, Wrocław
wstęp: wolny

Partnerami wydarzenia są: Muzeum Pana Tadeusza, Międzynarodowy Festiwal Opowiadania


My dla Was pomału szykujemy czeskie wydarzenie na kwiecień :)
Ale jeśli wiecie coś o czeskich akcjach, to nie zawahajcie się nas informować :)


Regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu jest Fundacja “Ano Tak” ul. Rogowska 46/21, 54--440 Wrocław, wpisana do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców pod numerem 0000720145, REGON 369682226, NIP 8943127244 (dalej "Organizator")
 2. Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Afera, al. Karkonoska 10. 53-015 Wrocław (dalej "Fundator")
 3. Data rozpoczęcia konkursu: 03.02.2020, 20.30. Data zakończenia 06.02.2020, godzina 23.59 czasu polskiego. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany najpóźniej do 08.02.2019 do godziny 20.00.
 4. Nagrodą w konkursie za zajęcie pierwszego miejsca będzie książka "Mapa Anny" Marka Šindelki, nagrodą w konkursie za zajęcie drugiego miejsca będzie książka "Zostańcie z nami" autorstwa Marka Šindelki. Książki zostały przekazane na konkurs przez Wydawnictwo Afera.
 5. Zwycięzca zostanie poproszony o odbiór nagrody podczas spotkania z Markiem Šindelką we Wrocławiu w dniu 09.02.2020, w Muzeum Pana Tadeusza, kino Popiół i Diament (poziom -1),Rynek 6.
 6. Przystępując do Konkursu, Uczestnik wyraził zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych zgodnie z postanowieniami Regulaminu.
 7. W konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły osiemnaście lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, zamieszkałe na terenie Polski.
 8. Uczestnikami Konkursu nie mogą być:
  × pracownicy Organizatora oraz Fundatora, członkowie ich rodzin, podwykonawcy wykonujący dla Organizatora czynności i usługi związane z Konkursem oraz pracownicy firm współpracujących z Organizatorem w zakresie obsługi Konkursu. Przez członków rodziny rozumie się wstępnych, zstępnych, rodzeństwo i małżonków, rodziców małżonków i osoby pozostające w stosunku przysposobienia
 9. Do konkursu mogą przystąpić jedynie osoby posiadające profil na Instagramie.
 10. Aby wziąć udział w konkursie uczestnicy powinni spełnić następujące warunki:
  -obserwować na instagramie profil @fundacjaanotak oraz @wydawnictwoafera,
  -polubić post konkursowy
  -w komentarzu pod postem konkursowym napisać jakie czeskie opowiadania (zbiór lub jedno wybrane) polecacie i dlaczego oraz oznaczyć osobę, która mogłaby być zainteresowana konkursem.
 11. Uczestnik Konkursu zobowiązuje się do przestrzegania obowiązujących w Polsce przepisów prawa, norm społecznych i obyczajowych, postanowieniami niniejszego Regulaminu oraz zasad współżycia społecznego, a w szczególności do nie zgłaszania w ramach Konkursu zgłoszeń, które:
  × są obraźliwe, nawołują do agresji lub ją pochwalają i/lub promują
  × obrażają osoby trzecie, prezentują nagość, prezentują osoby trzecie i/lub grupy osób, prezentują osoby nieletnie
  × zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie
  × są wulgarne lub zawierają wulgaryzmy, przyczyniają się do łamania praw autorskich
  × propagują używanie narkotyków bądź nie dopuszczonych do obrotu środków odurzających, propagują spożywanie alkoholu
  × zawierają linki do stron www, zawierają dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe
  × zawierając treści o charakterze komercyjnym (reklamy)
  × są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej
  × w inny sposób naruszają przepisy prawa, normy społeczne bądź obyczajowe lub Regulamin.
 12. Zwycięzcę wyłoni jury złożone z członków Fundacji “Ano Tak” - będziemy brali pod uwagę przede wszystkim oryginalność wpisu, ale także poczucie humoru. W przypadku trudności z wyłonieniem zwycięzcy, decydujący głos będzie miał przedstawiciel Wydawnictwa Afera.
 13. Wszelkie reklamacje związane z konkursem prosimy kierować na adres fundacja.anotak@gmail.com, w treści maila podając powód składania reklamacji oraz swoje dane kontaktowe. Reklamacje będą przyjmowane do 10 dni od daty ogłoszenia wyników konkursu. O decyzji poinformujemy drogą mailową w ciągu 7 dni od daty otrzymania maila.
 14. Promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana ani przeprowadzana przez serwis Instagram ani z nim związana, a tym samym zwalniamy serwis z odpowiedzialności za roszczenia uczestników.
  Poprzez udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na akceptację regulaminu konkursu.