CHODŹMY NA SPACER

tekst pl grafika.png Foto: KvětEvropy.cz

Ahoj :)

Jesteśmy polską organizacją, która chciałaby zbliżyć do siebie Polaków, Czechów i Słowaków. Nazywamy się Fundacja Ano Tak. Chcielibyśmy wyjść poza stereotypy i zwiększyć wiedzę na temat swoich sąsiadów, bo pomimo tego, że geograficznie jesteśmy blisko siebie, to jeszcze mało o sobie wiemy.
Chcemy promować różnego rodzaju akcje, które dotyczą współpracy między naszymi krajami. Na początek prezentacja projektu przygotowanego przez nieformalną grupę Ano Tak z Wrocławia.


IMGP1770.JPG Wrocław, Polska, 2016, foto @mespanta


Szczegółowe informacje na temat całego wydarzenia znajdziecie na stronie KvětEvropy.cz. Natomiast wersja w języku czeskim dostępna tutaj


Od 21.10 do 25.11 chcemy Wam zaproponować 4 spacery po Wrocławiu (w tym jeden w języku czeskim) i jeden wyjazd do Oleśnicy. A na koniec czeski wieczór z muzyką w tle :)

Trochę mieszamy w naszym projekcie… nasze przewodniczki Polki będą mówić po czesku a przewodniczki Czeszki po polsku.


Co macie do wyboru?


Wrocław po czesku


IMGP4878.JPG Wrocław, Polska, 2017, foto @mespanta

Wrocław po czesku - czyli spacer po Wrocławiu dla Czechów i dla tych, co mówią po czesku (21.10.2018). Oprowadza Bogna Piter.


Nie tylko czeskimi śladami po Oleśnicy


IMGP1355.JPG Wrocław, Polska, 2016, foto @mespanta

Nie tylko czeskimi śladami po Oleśnicy - jedziemy pociągiem do Oleśnicy, bo czasem dobrze gdzieś się ruszyć i zobaczyć coś nowego… albo po prostu coś z innego punktu widzenia (28.10.2018). Oprowadza Bogna Piter.


Po bardziej i mniej eleganckim Nadodrzu


IMGP0891.JPG Wrocław, Polska, 2018, foto @mespanta

Po bardziej i mniej eleganckim Nadodrzu - to propozycja dla tych, którzy znudzeni są pięknymi, turystycznymi miejscami… stare szalety, najbardziej śmierdzące przejście podziemne, kolorowe podwórka, ciekawa architektura… i oczywiście czeskie ślady też się znajdą. Będziecie zaskoczeni jak różne ;) (04.11.2018). Oprowadza Natálie Raclavská.


Śladami Purkyniego i pierwszy instytut fizjologii na świecie


IMGP0742.JPGWrocław, Polska, 2016, foto @mespanta

Śladami Purkyniego i pierwszy instytut fizjologii na świecie - kto to był Purkynie? Oto jest pytanie. Zapewne wie to każdy Czech, ale Polacy mają już problem z odpowiedzią. Dzięki nam będziecie już wiedzieli kto to… tak, tak wiemy, że google będzie szybszy, ale nie dostarczy Wam takich przeżyć jak spacer (11.11.2018). Oprowadza Beata Jastrowicz.


Czeskimi Śladami po Wrocławiu


IMGP4650.JPG Wrocław, Polska, 2017, foto @mespanta

Czeskimi Śladami po Wrocławiu - a na koniec szukamy czeskich śladów we Wrocławiu, pomoże Wam w tym nasza czeska przewodniczka mówiąca w języku polskim, czyli Aneta Pafčová.


Czeski z Pianką


IMGP4398.JPG Wrocław, Polska, 2017, foto @mespanta

A to jeszcze nie wszystko… podsumowaniem naszego projektu będzie Czeski z Pianką, czyli wieczór z grami i zabawami dotyczącymi czeskiego języka oraz koncert Katariny Gorunovej i Piotra Rejdy.

Ponadto chcielibyśmy zaangażować osoby piszące na platformie steemit, aby pomogły nam rozruszać tag #pl-cz , czyli dodaj go jeśli piszesz o Czechach, Słowacji… dodajesz zdjęcia ze swoich podróży po tych krajach… piszesz w języku czeskim lub słowackim. Niestety nie mamy dużego SP, więc nie będziemy mogli nagradzać postów oznaczonych tym tagiem, ale kto wie co przyszłość przyniesie :)


Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Organizatorem jest grupa nieformalna Ano Tak.