A to było tak - Wrocław / Vratislav

IMGP3278.JPG Wrocław, 2018

PL

Minionej niedzieli (21.10) odbył się pierwszy z cyklu naszych jesiennych spacerów prowadzony przez Bognę Piter. Podczas pierwszego z nich - spaceru w języku czeskim - zobaczyliśmy najpiękniejsze zabytki historycznego centrum Wrocławia. Rozpoczęliśmy na Ostrowie Tumskim, udając się dalej przez Uniwersytet aż do Rynku. Czego mogli dowiedzieć się uczestnicy? ANO tego, że Eugeniusz Get-Stankiewicz mógłby się dogadać z Davidem Černym, bo mają (mieli) podobne pomysły. Albo że podejrzewamy (głównie Bogna), czym inspirował się Mariusz Szczygieł przy wyborze okładki do "Zrób sobie raj". Albo że knedliki to nie tylko w Czechach, ale też i na Ostrowie Tumskim na bramie kluskowej. Że nie każdy wrocławianin wie, gdzie stoi krasnoludek Miodek. Że mieliśmy piękny podkład muzyczny, bo w co drugim miejscu, gdzie stanęliśmy, był jakiś uliczny grajek.

IMGP3248.JPG Wrocław, 2018

Dziękujemy za tak liczne przybycie. Około 30 osób spacerowało z nami przez dwie godziny, a wśród nich Czesi i Polacy, tłumacze, przewodnicy, dzieci, seniorzy, wrocławska pieśniarka i wiele innych ciekawych osób. Tej jesieni zostańcie z nami - już w najbliższą niedzielę wyruszamy pociągiem do Oleśnicy. Do zobaczenia!

IMGP3257.JPG Wrocław, 2018

Przypominamy:
Spacer "Nie tylko czeskimi śladami po Oleśnicy" odbędzie się 28.10, odjazd z Dworca Głównego we Wrocławiu, o godzinie 10.20. Miejsce spotkania: lewe skrzydło holu dworca przy "wielkiej walizce". Odjazd pociągu 10.38; uczestnicy kupują bilety we własnym zakresie. Dla osób z Oleśnicy: zbiórka o 11.20 przed oleśnicką stacją kolejową. Spacer w języku polskim.


IMGP3289.JPG Wrocław, 2018

CZ

21. října jsme se setkali u památníku papeže Jana XXIII. v srdci historického centra Vratisalvi, abychom prošli „klasickou turistickou trasu”, tedy seznámili se s nejstaršími, nejznámějšími a nejvýznamějšími památkami města. Díky průvodkyni Bogně Piter, ale procházka nebyla zdaleka předvídatelná – obohatila prohlídku o zajímavosti, které překvapily i vratislavské starousedlíky. Prohlídky, která trvala 2 hodiny, se zúčastnilo více než 30 osob, od dětí po důchodce.

IMGP3285c.jpg Wrocław, 2018

Těšíme se na vás ve vlaku do Olešnice nebo v Olešnici na nádraží příští týden na Nie tylko czeskimi śladami po Oleśnicy.

Nejen českými stopami po Olešnici se koná 28.10, odjezd z Vratistislavi Dworzec Główny, sraz 10:20 v levém křídle nádraží u „Velkého kufru“, vlak odjíždí 10:38, účastníci si sami kupují lístky na vlak. Pro účastníky z Olešnice sraz 11:20 před nádražím v Olešnici. Procházka v polštině.


Tekst: Bogna Piter, Natálie Raclavská
Foto: @mespanta
Projekt dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Organizatorem jest grupa nieformalna Ano Tak.